BitFenix Prodigy Mini-ITX czerwona

BitFenix Prodigy Mini-ITX czerwonaBitFenix Prodigy Mini-ITX czerwonaBitFenix Prodigy Mini-ITX czerwona
W tej chwili produkt jest nie dostępny i nie można go zamówić.
366,74 zł
Nr prod.:
GEBF-061
EAN:
4716779443240
Waga w KG:
7,000
Prodigy to angielskie słowo oznaczające cudowne dziecko. Nic więc dziwnego, że ta mała obudowa otrzymała taką nazwę bo inżynierowie z BitFenix postanowili zaprojektować obudowę typu cube o jak najlepszych parametrach. To co najbardziej zdumiewa w tej obudowie to możliwość montażu do dziewięciu napędów, sloty na wentylatory o rozmiarach do 120 mm do 230 mm, możliwość montażu radiatora 240 i bardzo długiej karty graficznej.
Również wygląd tego cudownego dziecka jest niesamowity i wyraźnie odróżnia się od swojej konkurencji. Firma BitFenix, po swoich obudowach Surviver i Raider, udowadnia, że wie co oznacza zaokrąglony, a co kanciasty (Shinobi). Charakterystyczny wgląd to zasługa min. materiału SofTouch, z którego wykonano przód, górę i dół. Elementy górne i dolne podkreślają obłe kształty i jednocześnie ułatwiają transport oraz stabilizują całość.
Taki system ułatwiający transport i zawarta waga 7 kg predysponują tę obudowę do zastosowań jako obudowy LAN. Pod eleganckimi łukami SofTouch znajduje się materiał o nazwie FyberFlex, który jest stabilny i elastyczny, dzięki czemu łuki trudno złamać czy ugiąć. Sam korpus obudowy wykonano ze stali pomalowanej na czerwony kolor, który dominuje we wnętrzu obudowy.
Po prawej, zamkniętej stronie znajduje się mały ale czytelny panel I/O z audio in/out i dwoma wewnętrznie łączonymi portami USB 3.0. Natomiast lewa strona, na wysokości karty graficznej lub twardych dysków, posiada otwory, przez które wpływa do środka świeże powietrze. Dostaje się ono również z przodu, gdzie istniej możliwość montażu dwóch wentylatorów 120 mm - jeden wentylator Spectre jest już zamontowany! Zamiennie można też zainstalować większy wentylator o rozmiarze dochodzącym nawet do 230 mm co w obudowach tych rozmiarów jest niespotykane.
Powietrze wychodzi z tyłu i przez górę obudowy, przy czym taki przepływ powietrza jest wspomagany przez zainstalowany z tyłu wentylator 120 mm, który można zastąpić większym 140 mm. W pokrywie obudowy jest miejsce na dwa następne wentylatory 120 mm albo podwójny radiator co jest coś absolutnie niespotykanego w obudowach typu mini-ITX. Aby ułatwić jego montaż ułatwiono zdejmowanie czarnej siatki, należy także wówczas zrezygnować z napędu optycznego ponieważ na tej wysokości znajduje się zatoka na napęd 5,25 cala. Poniżej są dwa oddzielne kosze na HDD, które można obrócić o 180 stopni lub całkowicie wyjąć (FlexCage) i zamontować w nich pięć napędów 3,5 cala (beznarzędziowo) lub 2,5 cala.
Napędy SSD można przymocować pionowo do nośnika znajdującego się po prawej stronie oraz do ścianki oddzielającej zasilacz, dzięki czemu w obudowie można zmieścić nawet dziewięć małych gabarytowo napędów. Na montaż zasilacza przewidziano korzystnie termicznie przestrzeń i można go zamontować wentylatorem do dołu na czterech gumowych dystansówkach nad otworami wentylacyjnymi i filtrem kurzu. Płyta rozdzielająca nad zasilaczem posiada duże otwory ułatwiające prowadzenie kabli.
Zaletą takiego rozwiązania jest to, że zmieści się nawet najwyższa chłodnica wieżowa, znajdując się bezpośrednio w strumieniu powietrza zasysanego przez wentylator z tyłu obudowy a wentylator karty graficznej będzie mógł zasysać powietrze przez otwory w boku obudowy. Jeżeli na wysokości VGA znajduje się napęd w koszu to karta może mieć max. długość 16,5 cm a w przypadku rezygnacji z tego napędu długość ta może osiągnąć wartość ca 31 cm. Widać, że nie ma problemu z realizacją wydajnego systemu a obudowa Prodigy wręcz do tego zachęca.

Parametry techniczne

Wymiary: 250 x 404 x 359 mm (S x W x G)
Materiał: stal, FyberFlex, SofTouch
Waga: 7 kg
Kolor: czerwony, czarny
Płyta główna: mini-ITX
Wentylatory: 1x 230/200/180/140 mm lub 2x 120 mm (przód)
1x 140/120 mm (tył)
2x 120 mm (pokrywa)
Wentylatory zainstalowane: 1x 120 mm (przód)
1x 120 mm (tył)
Filtry: przód, zasilacz
Miejsce na napędy: 1x 5,25 cala (zewnętrzny)
5x 3,5 cala (wewnętrzne, beznarzędziowe)
9x 2,5 cala (wewnętrzne, 5x zamiast 5x 3,5 cala)
Zasilacz: 1x Standard ATX (opcja; max. długość 160 mm)
Sloty pod dodatkowe karty: 2
Panel I/O: 2x USB 3.0 (wewnętrzne połączenie)
1x Audio In/Out
Max. długość karty graficznej (z koszem na HDD): 165 mm
Maz. długość karty graficznej (bez kosza HDD): 310 mm
Odstęp między tacką a pokrywą: 200 mm

Twoje pytanie o produkt


Rodzaj zapytania:
Twoja nazwa:
Twój adres e-Mail:
Twoje zapytanie i uwagi:
Proszę odpowiedzieć na następujące pytanie:
Ile wynosi 2 x 2?
Twoja odpowiedź:

 


Gość


Proszę odpowiedzieć na następujące pytanie: Ile wynosi 8 - 3?
Twoja odpowiedź:Produkt 51 von 91 w tej kategorii